Autoelektričar

autoelektricar01Autoelektričar je zanimanje trećeg stepena stručnosti koje omogućuje zaposlenje odmah posle srednje škole. Ovo je pravo zanimanje za one koji vole elektroniku i automobile, a uz neposredan rad i sticanje veština i znanja već u školi,

Izborom ovog zanimanja postiže se:

• Osposobljavanje za postavljanje električnih instalacija i mrežne opreme na vozilima;
  • Osposobljavanje za pronalaženje i otklanjanje kvarova na instalaciji i mrežnoj opremi vozila uz pomoć najsavremenije kompjuterske opreme;
  • Osposobljavanje za održavanje, ispitivanje, popravku i zamenu električnih i elektronskih uređaja na vozilima;
  • Osposobljavanje za nadogradnju električnih i elektronskih sistema na vozilima;
  • Osposobljavanje za kontrolu kvaliteta izvršenih autoelektričarskih radova u skladu sa propisima;
  • Sticanje praktičnih znanja iz elektronskih sistema kontrole rada benzinskog motora, ubrizgavanje dizel motora i sistema stabilnosti i sigurnosti i komfora na vozilima.

autoelektricar02  autoelektricar03

U svakoj generaciji ima nekoliko vrlo dobrih i odličnih učenika. Učenici redovno učestvuju na republičkim takmičenjima iz oblasti autoelektrike.

Zaposlenje

Ovo zanimanje je atraktivno za mlade ljude koji vole tehniku, elektroniku i automobile. Interesantno je mladim ljudima koji vole neposredan rad i sticanje veština i znanja već u školi. Sa ovim zanimanjem lako je doći do zapošljavanja u auto servisima, ili za ambiciozne i samozapošljavanja (otvaranja sopstvenog servisa).

Nastavak školovanja

Krajem školske 2008/2009. godine, Mašinsko-elektrotehnička škola je dobila verifikaciju za specijalističko obrazovanje za devet zanimanja iz oblasti elektrotehnike i šest zanimanja iz oblasti mašinstva. Autoelektričar može, po završetku specijalističkog obrazovanja, da dobije kvalifikaciju petog stepena stručnosti: Autoelektričar - specijalista.

Praktična i blok nastava

Znanja stečena na časovima teorijske nastave učenici utvrđuju i upotpunjuju na časovima laboratorijskih vežbi i praktične nastave u školskim laboratorijama i autoradionici koja je opremljena najsavremenijim uređajima za kompjutersko dijagnostikovanje kvarova na vozilima, kao i u preduzećima u kojima se mogu realizovati određene teme. Časovi blok nastave će se ostvarivati kod preduzetnika sa kojima će škola sklopiti ugovore.

Spisak predmeta

Opšteobrazovni predmeti I razred II razred III razred